Jak a co namalovat ledničku doma: typy nátěrů, nářadí, podrobné pokyny

Pokud je kuchyň stará, ale pracovní lednice, její majitel čelí obtížné situaci. Stává se tak, že staré domácí spotřebiče neodpovídají novému interiéru. Nevyhazujte „jednotku“, časově ověřenou. Můžete malovat lednici doma se speciální barvou. V případě potřeby jsou domácí spotřebiče aktualizovány jak vně, tak uvnitř.

Druhy barev a jejich vlastnosti

Barviva se nanášejí různými nástroji: kartáčem, válečkem, sprejem. Jakou barvu může namalovat lednice:

 • smalt. Je to její domácí spotřebiče. Smaltované lepidlo, ploché na jakémkoliv povrchu, který se stane lesklým a hladkým ihned po aplikaci. Rozpouštědla, která tvoří smaltované barvy, jsou velmi toxická, takže malování staré chladničky se nejlépe provádí venku nebo s otevřenými dveřmi a okny;
 • epoxidy. Nevypadají horší než sklovina, ale jsou dražší a obtížnější s nimi pracovat;
 • akrylové barvy. Ztratit sklovinu z hlediskabarevné složení a hladkost, ale velmi vhodné pro barvení domácích spotřebičů.

Všechna tato barviva jsou určena pro malování kovu, ale pokud někdo nesnáší vůně rozpouštědel, je nutné pečlivě si vybrat. Například akrylová (nebo „kaučuková barva“) téměř necítí, ale práce s ní je obtížná, stejně jako epoxidy. Všechny akryly se prodávají pouze do bílé barvy. Barevný prášek se rozpustí v bílé barvě, aby se získal požadovaný odstín, a důkladně se promíchá - dokud není získána homogenní směs.

Důležité!

Pokud netolerujete vůni rychle schnoucího rozpouštědla, nekupujte epoxidové barvy ani nátěry.

Co je potřeba pro práci

Pro malování chladničky vlastníma rukama budete potřebovat:

 • rozpouštědlo. Voní nepříjemně, ale bez ní je to nemožné. Jakýkoliv povrch musí být odmastěn tak, aby barva rychle a rovnoměrně klesala;
 • malý brusný papír. Před lakováním chladničky je nutné „odlupovat“ všechna místa loupání a odstranit z nich starý smalt;
 • tlustá krycí páska. Pokud neplánujete kompletně malovat lednici, utěsněte místa, která chcete nechat bílá, maskovací páskou;
 • kartáč nebo váleček - pokud nepoužíváte rozprašovač;
 • měkký suchý hadřík;
 • noviny nebo polyethylen. Musí chránit nátěr na podlaze. Perzistentní barviva a rozpouštědla na bázi emailu se „rychle“ usazují a je obtížné je čistit z podlahy.

Veškeré práce se nejlépe provádějí s rukavicemi a respirátorem - zejména se silnou vůní barviva.

Viz také
Jak správně rozmrazit chladničku

Jednou z nejobtížnějších starostí v kuchyni je rozmrazování chladničky. . Do té doby, než se roztaví celý led, projde ...

Příprava chladničky a obecný algoritmus malby

Před nátěrem chladničky doma musíte chránit podlahu plastovým obalem nebo novinami. Leželi kolem nich - takže mezi nimi nebyly žádné mezery. Povrchy s peelingovým smaltem a rezem jsou pečlivě očištěny brusným papírem. Po předběžné přípravě je nutné provést celý povrch chladničky. Lesklý nátěr nespadne a prostě ztrácíte čas. Čištění celé chladničky do „nudného“ stavu není snadné, ale je to nezbytné. Po odizolování bude barva probíhat hladce a dostanete nejen aktualizovanou chladničku, ale také radost z tvůrčího procesu. Malovaný „starý přítel“ bude vypadat lépe a najít nový život v novém oblečení.

Existují staré modely s matným povrchem, které mohou být znovu natřeny bez důkladného odstranění. Nejdříve se ujistěte, že kompozice hladce zapadá: naneste trochu laku a nechte chvíli na pokoji.

Po odstranění lesku můžete začít malovat. Nezapomeňte odšroubovat rukojeti tak, aby se neznečistily, a zakryjte velké vady barevným základním nátěrem. Primer prodávat vspreje a aplikované na defekt postřikem. Odolná barva dobře vyplňuje drobné záhyby a masky. Při použití základního nátěru je čas sušit, poté je vybrán hlavní nátěr. Zpočátku dejte jednu vrstvu, pak se podívejte, jak to stanoví. Někdy stačí jedna vrstva, ale pro rovnoměrné zbarvení je lepší použít druhou. Je-li povrch nátěru obtížný, můžete lednici potřetí potřít.

Všechny druhy materiálů používaných pro tyto účely jsou rychle schnoucí. Doba schnutí každé vrstvy je 30 minut. Poté pokračujte v barvení. Pokud pracujete s válečkem nebo štětcem, začněte malovat shora, postupně se pohybujte níže a níže. Někdo je vhodnější malovat ve směru hodinových ručiček. Je lepší, když se postavíte, abyste vždy mohli vyrovnat barvu a odstranit úniky v čase. Malovaná lednice může být lakována, což umožňuje vozům lesklý lesk.

Použití nátěrových hmot v plechovkách

Pokud si vyberete nádobu, která je určena pro „modernizaci“ starých automobilů, tento materiál se snadno vejde, ale zkušební aplikace neublíží. Stříkací barva by měla být ve vzdálenosti 30 cm od povrchu. Vrstva je tenká, ale světlá. Za účelem dosažení nejlepšího výsledku s automobilovými barvami, můžete malovat lednici ve 2 nebo dokonce 3 vrstvách - dobře, proces se děje rychle.

Technika postřiku je následující: pohybovat plechovkou ve směru hodinových ručiček - taktak, aby se nezdržovaly na jednom místě. Vyhnete se tak silné vrstvě a šmouhám. V extrémních případech použijte aceton a opatrně z něj odstraňte kapky.

Štětec nebo váleček

Lednici můžete namalovat jinou barvou běžným kartáčkem nebo válečkem. Proces barvení by měl probíhat jako obvykle (shora dolů nebo ve směru hodinových ručiček). Na přístroj nemusíte brát příliš mnoho nátěru: pomůže se vyhnout šmouhám a nerovnoměrným barvám. Pro barvení těžko přístupných míst vezměte malý kartáček a zpracovejte je naposledy.

Použití smaltu

Smaltové směsi jsou určeny pro práci „na kov“. Vrstva je tlustá a stačí dostatečně natřít starou chladničku. Ostatní barvy dobře zapadají do smaltu. Mohou dodatečně ozdobit lednici tím, že na ní kreslí několik jednoduchých výkresů.

Pokud je vaše lednice dost „zbitá životem“ a na ní jsou vidět velké kousky a škrábance, smaltuje je tak, že se stanou téměř nepostřehnutelnými. Používá se i jako základní nátěr, pokud jde o mělké třísky. Nanášení smaltu je snadné. Pro jasnější a silnější zabarvení stačí dvě vrstvy.

Břidlicenátěr

Lakování lednice na vnější straně může být břidlicové barvy. Aplikuje se stejným způsobem jako obvykle. Tam je druh břidlice, která má magnetické čipy v něm. Na takové chladničce je vhodné psát barevně nebo bílou křídou nebo kreslit. Před barvením je lednice ošetřena brusným papírem a uzemněna v „problémových“ místech. Barva břidlice je:

 • šedá;
 • zlatá;
 • červená měď;
 • tmavě zelená;
 • černá.

Je tu komická báseň, která je již dlouho položena na soundtracku z filmu „Kmotr“: „Maďme chladničku černou! Byl zelený, modrý, červený, černý - ne! “Je to použití černé břidlice, která pomůže kreativním vlastníkům, aby tento text učinili realitou. Pokud kreslíte veselé vzory zlaté barvy na povrchu aktualizované ledničky, nebude to vypadat ponuré.

Nezávislá příprava barviva

Chladničku je možné namalovat vlastníma rukama, kterou si připravíte sami. K tomu budete potřebovat:

 • 200 ml bílého akrylu;
 • 2 lžíce lehkého tmelu nebo injektážního materiálu;
 • pár barevných kapiček (je lepší použít hnědou nebo černou). Kohler musí být rozpustný ve vodě, jinak nebude směs fungovat.

Všechny složky se důkladně promísí. Při použití černého barevného schématu je výstup příjemným světlým tónem, se stříbřitým odstínem. Pokud je barva hnědá, po lakování chladničkybude mít měkkou světle béžovou barvu.

Jak vyzdobit aktualizovanou chladničku

Při použití barviv s magnetickými čipy na povrchu můžete psát pastelkami. Pokud se vám monochromatické zbarvení jeví jako matné, ozdobte povrch jednoduchými geometrickými čarami nebo obrázky. V místech barevných přechodů aplikujte maskovací pásku.

Jednoduchý způsob, jak ozdobit lednici, je běžný samolepicí film. Prodává se ve formě hotových grafik, scén, postav ptáků, zvířat a květin. Vinylové samolepky, které jsou k dispozici ve všech prodejnách, budou také fungovat. Hlavní věc - vybrat nálepku odpovídající velikosti a barvy. Pokud jde o práci s fólií, měla by být pečlivě lepena - aby na obrázku nebyly žádné vrásky, nepravidelnosti a „bubliny“.

Pokud jste obeznámeni s airbrushing, naneste na povrch jakýkoliv vzor tečkovaným povlakem. Tato technika se často používá pro malování automobilů. Je možné, že proces lakování se může zdát monotónní a únavný - například když povrch chladničky vyžaduje aplikaci dvou nebo dokonce tří vrstev. Pro rozmanitost a originalitu použijte techniku ​​decoupage. Tato aplikace je ve formě výrazného akrylového vzoru. V takových výkresech jsou malé prvky pečlivě sledovány a tahy vypadají živě a jasně. Jako materiál použitý pro dekupáž tlustý papír, lakovaný. Prodává se v obchodech s uměleckými výrobky a často se nazývá „decoupage card“.

BKvalita této aplikace se také vejde:

 • ubrousky složené v několika vrstvách;
 • obrázky z časopisu;
 • ilustrace vyobrazené nezávisle;
 • výtisky z internetu, vyrobené na barevné tiskárně.

Barva chladničky uvnitř

Lednici je možné natírat jak vně, tak uvnitř. Vzhledem k tomu, že vnitřní povrchy chladničky jsou v jiných provozních podmínkách, je třeba to vzít v úvahu při volbě barvicí směsi a způsobu barvení. Nepoužívejte barvicí prostředky za účelem změny barvy. Pokud se uvnitř komory objeví koroze a žloutnutí, doporučuje se barvení.

Pro nátěry se volí vodotěsné směsi, které dobře snášejí pokles teploty. Mohou malovat přes smaltované čipy, které se často vyskytují pod těsnicími gumovými pásy a v oblasti schodů. Nezapomeňte, že k obnovení vnitřního povrchu chladničky se uvolňuje pouze bílá barva. Pokud si přejete dát fotoaparátu zajímavý odstín, zvolte speciální barevné schéma. Nátěr je nutné nanášet pouze válečkem nebo kartáčem: na kov nelze použít sprej nebo sprej. Doba schnutí je asi 24 hodin. Teprve po uplynutí jednoho dne je možné použít nový.vrstvy.

Akční algoritmus pro zbarvení chladicího oddílu vypadá takto:

 • Koroze se opatrně odstraní brusným papírem. Můžete použít speciální nástroje;
 • dal první vrstvu kompozice, která pomůže akrylu „chytit“ rychleji;
 • povrch se odmastí benzínem;
 • učinit z primeru „problémové“ oblasti;
 • sušené a pískové;
 • naneste nátěr v jedné vrstvě, doba expozice - 24 hodin;
 • dal druhou vrstvu, doba expozice - 24 hodin;
 • nechte chladničku otevřenou.

Po natření kamery zůstane specifický zápach barvy po dlouhou dobu uvnitř. Chladničku nemůžete používat ihned, protože všechny produkty jsou nasyceny toxickými výpary. Tento problém je nutné řešit ihned po úplném vyschnutí poslední vrstvy. Komora se důkladně promyje roztokem octa, zapne se lednička a v ní zůstane několik hrnců naplněných čistou vodou. Voda bude postupně absorbovat vůni barvy. Květináče se pravidelně vyměňují po dobu tří dnů, bez zakrytí víky.

V boji proti vůni barvy, suchým čajovým lístkům, aktivovanému žloutku a mleté ​​kávě také pomůže.

Poradenství!

Pokud nechcete připravovat domácí spotřebiče a prostředky, použijte adsorbentchlazené. Každý den se mění 7 dní a nepříjemný zápach zcela zmizí.

Zbarvení ledničky není jednoduchý, ale zajímavý tvůrčí proces. Musíte se s tím vážně zabývat - abyste nemuseli litovat špatné barvy. Pokud to uděláte správně, stará lednička najde nový život a bude vám dlouho sloužit.