Nejlepší čisticí prostředky na podlahy: jak čistit podlahy

Pro každou hospodyni je důležité dlouhodobé udržování čistoty v domě. Zejména rychle znečišťuje podlahu v bytě. Chcete-li prodloužit jeho čistotu, mnoho v procesu praní, kromě vody, další čisticí prostředky. Pomáhají urychlit proces a zlepšit výsledek čištění. Doporučuje se zvolit správný prací prostředek pro daný typ podlahy. V opačném případě místo čistoty dostanete zkaženou podlahu.

Pravidla pro čištění podlahových krytin

Pro rychlé a účinné praní podlah existuje několik jednoduchých doporučení. To bude vyžadovat dobrý dezinfekční prostředek, praktické vybavení - mop s hadrem. Pro mokré čištění stále ještě potřebujetekbelík nebo umyvadlo s vodou.

Mop může být použit jakýkoliv. Nejvhodnější je použít nakoupený inventář. Nyní jsou v železářství velmi kvalitní kopie s ergonomickou rukojetí. Obvykle jsou připevněny ke speciální látce, kterou lze snadno odstranit a opláchnout. Taková adaptace je dobrá, protože po ní nejsou žádné skvrny. Aby se při čištění nezranila záda, je mop rukojeť volena poměrně dlouho.

Před čištěním vyčistěte podlahu vysavačem nebo běžným koštětem. Tím se sníží doba strávená na praní podlah. Všechny položky, které narušují kvalitní praní, je třeba odstranit. To platí pro rostliny ve velkých venkovních nádobách, židlích, hračkách, stojacích lampách a jiných dekorativních předmětech.

Důležité!

Kontakt s chemickými látkami pro domácnost významně poškozuje pokožku. Proto je před zahájením čištění lepší nosit ochranné gumové rukavice. Po dokončení čištění se kůže rukou potřísní hydratačním krémem. Zabrání se tím suchu a popraskání.

Univerzální čisticí prostředky na čištění podlah

Aby bylo praní podlahové krytiny účinné, je lépe provádět nerovnoměrně s vodou. Výsledek bude lepší s použitím detergentních přípravků. Různé kapaliny pro čištění podlah a prášky se nacházejí v prodeji. Nejjednodušší způsob použití univerzálních kapalin a prášků. Jsou vhodné pro většinu typů podlah.

Nejlepší univerzální léky na podlahu:

 1. Čistič Glorix vyráběný ruskou společnostíUnilever má jemný antibakteriální účinek na podlahu. Nevytváří načechranou pěnu, takže se snadno odstraňuje z povrchů. Glorix odstraňuje nečistoty a po umytí zanechává příjemnou vůni. Další výhodou je nepřítomnost chloru v seznamu složek.
 2. Široce propagované prostředky pana Řádná výroba americké společnosti Procter & amp; Gamble kromě praní podlahy, dobře zvládá mastnoty. Díky pěnění se liší ekonomickými náklady.
 3. Ruská droga Stork je velmi levná. Je dobré kvality, zvládá nečistoty a skvrny, má dezinfekční účinek. Po jeho použití zůstává na povrchu příjemná vůně.
 4. Ruský výrobek nápovědy je vhodný pro čištění jakéhokoliv povrchu dlažby na stěnách nebo na podlaze koupelny. Prostředky nezanechávají jasný chemický zápach. Nevýhodou tohoto léčiva je nepohodlné balení a zvýšené pěnění.
 5. Zvláštnost Dolphin Basic vyrobená ruskou společností Dolphin je ve svém jedinečném bezpečném složení, které umožňuje použití přípravku pro denní úklid. Látka se používá k praní velkých ploch, k čištění užitkových místností, stírání kovových a gumových povlaků.
 6. Ruská droga Pokrok oceňují zejména domácí ženy v domácnosti. Umyjí povlak jakéhokoliv typu, omyjí se čistou vodou. Prostředky je možné umýt na podlahu astěny.
 7. Karcher s německou výrobou má obzvláště dobré složení. Odstraňuje různé nečistoty včetně rezistentních skvrn. Složení neobsahuje škodlivé složky. Po umytí této drogy na povrchu zůstává příjemná vůně. Díky bezpečnému složení je možné nádobí umýt.

Profesionální čisticí prostředky na podlahy

Na rozdíl od univerzálních výrobků jsou tyto výrobky určeny k praní určitého typu podlahy. Jejich složení je navrženo tak, aby zohledňovalo všechny charakteristiky pohlaví. V důsledku promytí podobným přípravkem se kontaminace důkladně a účinně vymyjí.

Nástroje na mytí linolea

Jedná se o nejběžnější podlahovou krytinu v naší zemi. V péči je poměrně nenáročný a nevyžaduje delikátní přístup. Takové léky jsou vhodné pro praní linolea:

 1. Nástroj Mellerud je vhodný, pokud potřebujete dodat linoleum. Efektivně zvládá skvrny jakéhokoliv druhu a vytváří ochrannou vrstvu na povlaku, který chrání před tvorbou skvrn. Mellerud je velmi úsporný. Dostatečně 1 uzávěr léku pro ředění v 10 litrech ohřáté vody.
 2. Lék Wa-Lin se obvykle používá k čištění velkých výrobních prostor, obchodních podlah a dalších oblastí. Používá se v každodenním životě. Úspěšně zvládá těžké skvrny. Zředí se v poměru k 20 ml léčiva ve 2 litrech vody. Pro dobrý výsledek se doporučuje, aby po nanesení čisticího roztoku byl ponechánpodlahy po dobu 3 minut.
 3. HG lze použít k praní linolea a vinylových předmětů. Zředí se v množství 250 ml na 3 litry vody. Látka je dobře vstřebávána. Proto není nutné další stírání.
 4. Látka San Klin kromě linolea dokonale čistí dlaždice a dřevěné povrchy. Proto může být přičítán univerzální formě. Tento lék obsahuje přírodní složky, takže nepředstavuje nebezpečí pro kůži.

Prací prostředky pro obklady a dlažby

Nejběžnější produkty pro čištění dlážděných a dlážděných podlah jsou:

 1. Sano Poliwix - lék s příjemnou vůní květin a velmi ekonomickými náklady.
 2. HG: Dlaždice je velmi běžným přípravkem pro praní porcelánového kameniva a dlaždic, zejména účinně odstraňujících nečistoty z bot a jiných obtížných skvrn.
 3. PassionGold - lék s přírodním prostředkem, zvláště pečlivě ošetřuje pokožku. Proto je používají bez dodatečné ochrany. Prostředky nechávají lehkou vůni květin.
 4. Káčátko nebo Cilite - obě drogy jsou vynikající kachlová deska. Měly by být aplikovány na znečištění malou vrstvou a ponechány několik minut. Po tom, nečistoty snadno zmizí. Aplikujte na praní podlahy a stěn.
 5. Pan Muskul se úspěšně vypořádá s praním dlaždic na podlaze, je možné umýt stěny a různé povrchy v bytě přípravkem.
Důležité!

Pro obklady a dlažby jsou vhodnější detergentyPřípravky ve formě gelu. Nepoškrábají se na lesklém povrchu, jako je prášek.

Prostředky na praní parket

Parkety jsou poměrně rozmarnou podlahou. Pro jeho praní se použijí vhodné látky ve formě spreje nebo tekutých koncentrovaných stěračů. Nákup takového nástroje si pečlivě prostudujte. Musí existovat značka, že přípravek se doporučuje pro parkety.

Některé oblíbené výrobky pro mytí parket:

 1. Denkmit - přípravek s karnaubským voskem pečlivě a účinně čistí podlahu.
 2. Aqua Sport Wood Flor Cleaner - americký výrobek pro čištění dřevěných podlah. Má složení bezpečných složek. Vhodné pro trvalé použití.
 3. Španělský čistič Rubi se vyznačuje jemným složením, takže se používá denně. Lék je velmi populární, protože schopnost prát podlahu bez stopy.
 4. Ukrajinská droga Glutoclean Pufas se doporučuje pro praní parket s vadami a mastnými stopami. Po umytí s ním jsou drobné vady méně patrné.
 5. Loba ParckettCare je levná a účinná a zanechává příjemnou vůni. Po umytí podlahy je vhodnější dodatečně potáhnout parkety polštářem.
 6. Thomas Floor Pro se dobře umyje a má odpuzující účinek. Po použití zůstává podlaha po dlouhou dobu čistá.

Při péči o parkety je důležité použít v prostředku výrobky s leštícími prostředky. Pak zakryj dlouhoudržet atraktivní vzhled a přirozenou brilanci.

Prostředky na praní laminátu

Laminátová podlaha je velmi oblíbeným materiálem pro podlahy. Jeho jedinou nevýhodou je, že se bojí vlhkosti a vyžaduje zvláštní péči. Pro čištění laminátové desky se používají následující léky:

 1. Mellured Bio je čistič určený speciálně pro tuto podlahu. Odpuzuje vodu, proto nepoškozuje laminát a je vhodný pro praní povrchů po opravách.
 2. Emsal Laminate je drahý čistič prvotřídní kvality. Je to velmi hospodárné. Po čištění s laminátovou deskou nebudou stopy.
 3. Léky Bug Laminate obsahuje lněný olej. Proto pečlivě pečuje o laminátový povlak. Po vyčištění s ním na podlaze nebudou žádné skvrny, bude tam lehký lesk.
Důležité!

Pro mytí laminátu, vhodné produkty, které neobsahují agresivní složky. V opačném případě může dojít k poškození podlahové krytiny.

Jak prát přírodní kámen

Takové podlahy se mývají nejméně dvakrát týdně. Pro praní je lepší používat tekuté čisticí prostředky. Prášek nebude fungovat, protože po nich zůstávají bílé skvrny.

Populární přípravky pro přírodní kámen:

 1. Glorix dezinfikuje povrchy a je vhodný pro čištění přírodních materiálů. Odstraňuje vysoce kvalitní nečistoty, i když v kompozici není přítomen chlor.
 2. Léčivo BAGI Oranit má složeníz neutrálních složek. Dobře čistí prach. Po čištění zanechává příjemnou vůni. Nevyvolává alergické reakce.
 3. Apeiron-Stone Cleaner úspěšně odstraňuje mastné skvrny a zanechává na podlaze lehký lesk.
 4. Čistící prostředek Bellinzoni Bert 27 dokonale odstraňuje nečistoty z přírodní žuly z podlahy. Mezi jeho složky patří mnoho kyselin, proto se po aplikaci doporučuje znovu opláchnout čistou vodou a při čištění je třeba chránit ruce rukavicemi.

Tradiční recepty na praní peněz

Pokud hostitelka nedůvěřuje chemickému průmyslu, existují možnosti kvalitního čištění podlah jednoduchými domácími prostředky. Při výběru receptu na domácí čistič vezměte v úvahu materiál podlahové krytiny.

Jak čistit linoleum domácími prostředky

Pokud neexistují vhodné chemické látky pro domácnost, jednoduché lidové recepty pomohou vyčistit linoleum. Před praním se doporučuje vysát podlahu tak, aby na ní bylo méně nečistot.

Linoleum se dobře čistí jednoduchým mýdlem. Jeho dudlík na jemném struhadle nebo rozdrcený jinou metodou a zředěný ve vodě. Poté nečistoty na podlaze očistěte připraveným roztokem. Poté se nátěr dobře promyje čistou vodou.

Profesionální čističe linolea mohou být nahrazeny běžným prostředkem na mytí nádobí. Malý gel se ředí v kbelíku s vodou a umyje se podlahou tímto prostředkem. To je skvělý způsob, jak odstranit mastné skvrny, značení značek nebokuličkové pero.

Pomáhá odstranit závažné znečištění linolea běžným motorovým benzinem. Zvlhčovala hadřík a drsné nečistoty na podlaze. Tato metoda může odstranit zbytky lepidla nebo odstranit silné nečistoty po opravě. Po použití benzínu musí být nátěr omytý čistou vodou s několika kapkami lněného oleje. Pomůže zbavit se specifické chuti.

Jak umývat dlaždice domácími prostředky

Podlahové dlaždice, které nejsou pokryty lesklou glazurou, se promyjí kapalným amoniakem. Lék se přidává do vody na mytí v poměru k každému litru vody na 1 polévková lžíce. Já prostředky.

Pro mytí dlaždic je vhodný běžný stolní ocet. Zředí se vodou v poměru 1 polévková lžíce. Já na litr tekutiny. Doporučuje se používat prostředky na hrubé dlaždice. Odstraňuje plísně a houby. Pokud se bojíte nepříjemným zápachem, namísto octa se používá kyselina citrónová.

Bílé dlaždice se třou bělícími nebo drcenými křídy. Bělidlo na bázi chloru se přidává v malých množstvích k promývání vodou a křída se jednoduše třese houbou.

Důležité!

Po dokončení čištění otřete podlahu dlaždice čistou vodou a poté ji otřete suchým hadříkem. Povlak tak neztratí obvyklý lesk.

Jak čistit parkety domácími metodami

Podlaha latě je velmi praktická, ale v procesu praní vyžaduje pečlivé zacházení. Pro jeho čištění je nutné zvolit výrobky, které nezanechávají špinavé skvrny. Proodstranění mastných stop se hodí k běžnému benzínu nebo terpentýnu. V něm navlhčete hadry a problémové oblasti.

Používá se pro mytí šamponů na parketách s jemným složením nebo mýdlem. Několik kapek vybrané látky se jednoduše nalije do vody k čištění. Tyto produkty neobsahují mnoho alkálie, proto po jejich použití nejsou stopy. Kontaminanty biologického původu z parket se čistí čpavkem. To navlhčilo hadřík a drhnout nečistoty.

Parkety neumývejte vysavačem. Změní strukturu představenstva a způsobí jeho zničení. Po takovém čištění je pravděpodobnost výskytu plísní vysoká. Pokud jsou na parketách praskliny, po čištění se aplikuje lesk.

Domácí prostředky pro praní laminátu

Silné nečistoty z laminátu se odstraní acetonem nebo alkoholem. Prostředky v malém množství se aplikují na houbu a čistící problémové oblasti. Alternativní možností by bylo odstranění laku na nehty.

Dobře čistí laminátové jednoduché mýdlo. Rozemele se jakýmkoliv způsobem a míchá se ve vodě. Po umytí podlahy roztokem mýdla se nátěr znovu setře čistou vodou a otře suchým hadříkem.

Stolní ocet je vhodný k praní většiny nábytku a laminátů. To se nalije do kbelíku ohřáté vody v množství 4 lžíce. Já a vyprat podlahu.

Jak prát přírodní kámen s domácími prostředky

Kvalitativněji se kamenná podlaha umyje čistou vodou s malým množstvím vodymnožství amoniaku a peroxidu vodíku. Pokud na nátěru přetrvávají skvrny, aplikujte metody domácího odstranění:

 • olejové značky odstraněné alkoholem, acetonem nebo bělidlem;
 • peroxid vodíku je vhodný k odstranění stop šťávy, vína nebo kávy;
 • rez je odstraněn speciální pastou zakoupenou v železářství;
 • pro odstraňování forem je vhodný jakýkoliv nástroj s dezinfekčním účinkem;
 • olejová barva potřená rozpouštědly pro barvy a laky;
 • stopy inkoustu eliminují aceton, amoniak nebo peroxid vodíku.

Závěrem

Pro praní podlahy jakéhokoli materiálu je dostatek finančních prostředků z řady domácích chemikálií. Ale pokud si je nemůžete koupit, použijte obvyklé domácí čistící metody. Je důležité vzít v úvahu vlastnosti materiálu, aby nedošlo k poškození podlahy.