Jak odstranit pach odpadních vod v soukromém domě: odstranění zápachu z odpadních vod

Zápach pocházející z kanalizace v soukromém domě je důsledkem poškození jedné ze součástí systému odvodnění. Měli byste znát možné příčiny závad, abyste zabránili jejich vzniku. Pokud se to nedá provést, musí být problém vyřešen pomocí pístu, chemického činidla nebo vodovodního přípravku.

Proč páchnoucí zápach pochází z kanalizace

Existují desítky důvodů, proč mohou být odpadní vody ucpány. Mohou být vytvořeny v důsledku selhání instalatérských součástí, jako jsou spojky, vypouštěcí otvory, kontrolní otvory nebo sifony. Instalatéři doporučují věnovat pozornost ostrosti zápachu, čím intenzivnější je, tím blíže se nachází poškozený prvek. Lze identifikovat celkemNěkteré z nejčastějších důvodů pro jeho výskyt jsou:

 • instalační chyby;
 • vytváření překážek v prostoru trubek;
 • špatné větrání;
 • výskyt trhlin v potrubí;
 • poruchy sifonu;
 • nízká hustota adheze sloučenin.

Méně často dochází k poruchám souvisejícím s vnitřním provozem systému. To je způsobeno zejména poruchami ve výtahové komunikaci a prověšením vlnitých trubek. Řešení takového problému na vlastní pěst je poměrně obtížné. Proto byste měli použít specializované vybavení nebo volání domov instalatérské.

Řádné editační práce na chybách

Pokud kanalizační systém funguje správně, pak by neměla unikat, a v sanitární místnosti nebo v kuchyni nebude smrdět sirovodíkem. Aby se odstranil pach odpadních vod v soukromém domě, první věc je zjistit příčinu. Je to jednodušší, protože znáte pravidla odtokového systému.

 1. Stojan, ke kterému je záchod připojen, by měl být o něco vyšší než ostatní spotřebiče.
 2. Je dovoleno instalovat několik zařízení na jednu kabeláž, ale pouze v případě, že to umožňuje šířka pásma.
 3. Průměr stoupačky a vývod musí být nejméně 100 mm.
 4. Optimální velikost průměru zbývajících přípojek je 70 mm.

Během instalace se mohou vyskytnout chyby, které způsobují poruchu zařízení. Jeden společný jeinstalace otočných rohů o 90 stupňů, což přispívá k rychlému hromadění ucpání. Aby se tomu zabránilo, doporučuje se zajistit plynulý tok systému pomocí úhlů 135 stupňů.

Důležité!

Během instalace v interiéru se doporučuje provést důkladnou prohlídku mísy na toaletu pro odstranění závad. Tím se sníží riziko problémů, ušetří se čas a peníze na jejich opravu.

Zanášení odpadních vod

Zanášení odpadních vod může vznikat ze dvou důvodů. Za prvé, v důsledku pronikání mastných plaků nebo zbytků potravin. Druhým důvodem je pronikání lidských vlasů nebo zvířecích chlupů do trubek, stejně jako textilní hromada. Zranitelnými místy v soukromém domě je umyvadlo, umyvadlo, vana nebo WC.

Ucpání v dřezu nebo dřezu

Pokud v soukromém domě voní jako odpadní voda v kuchyni, pak je nutné vyšetřit jímku pro správnou funkci. K tomu zapněte vodu a nechte ji odtéct. Akumulace vody - příčina poruchy kanalizace. Chcete-li problém identifikovat, postupujte takto:

 1. Demontujte sifon a zkontrolujte jeho stav.
 2. Vymažte ji z nahromaděné blokády, pokud existuje.
 3. Rozdělte do jednotlivých částí promytím každé z nich vodou pomocí detergentu.
 4. Sifon sejměte a znovu připevněte k odvodňovacímu systému.
 5. Zkontrolujte funkci zařízení.

Ve ​​většině případů byl problém způsobenucpání sifonu. Po vyčištění se tedy voda přestane hromadit a nepříjemný zápach v kuchyni je vyloučen. Pokud se to však nestalo, znamená to, že přetížení se vytvořilo hlouběji - v prostoru kanalizační trubky. V tomto případě vyžaduje použití speciálního vodovodního kabelu.

Vana je ucpaná

Sifon držený v lázni je „bolavým“ místem, kde často dochází k přetížení. Důvody pro jeho vytvoření zahrnují pronikání praním do vlasů, vlny nebo textilní hromady. Odhalení je snadné - stačí zapnout vodu. Pokud to nevyjde, znamená to, že se v kanalizační soustavě vytvořila překážka, která narušuje její řádné fungování.

Co dělat, když je zápach v kanalizaci v soukromém domě? Existuje pouze jedna cesta ven - je nutné opatrně odstranit odvodňovací rošt a přerušit ucpání v odtokové trubce vodovodním kabelem. Stojí za to zvážit, že ucpávání je nejčastěji tvořeno v blízkosti mřížky, což je to, co vlasy, vlasy nebo zvířecí chlupy drží. Proto můžete provést jízdu, abyste ji odstranili pístem.

Záchodová mísa je blokována

Nejakutnějším problémem záchodové toalety je ucpání záchodové mísy. Jednání s ním není snadné. Pachateli problémů jsou lidé sami, kteří umývají pevné zbytky potravin, drobné předměty pro domácnost, tvrdý papír a dokonce i hadry na záchodě. Ve stoupačce se vytváří rmut, díky němuž se vypouští veškerý obsah a objevují se nepříjemné vůně.

Důležité!

Odstraňtepřetížení toalety je obtížný úkol. To lze provést pouze pomocí specializovaných instalatérských zařízení.

Metody čištění kanalizace

Nejjednodušší způsob, jak odstranit zápach odpadních vod v soukromém domě, je použití pístu. Stačí udělat několik intenzivních kliknutí, takže blokování vyjde. Takové řešení problému však vždy neumožní dosáhnout pozitivního účinku. To je dáno dvěma důvody: korek je daleko od odtoku nebo je džem tak intenzivní, že vyžaduje použití výkonného zařízení. Existují tři další způsoby, jak odstranit zápach: mechanické, hydrodynamické nebo chemické čištění trubek.

Mechanické čištění trubek

Mechanické čištění trubek zahrnuje použití vodovodního kabelu. Po vyjmutí sifonu odtokové trubky vstoupil do vypouštěcího otvoru. Díky rotaci rukojeti se zařízení plynule pohybuje skrz kanalizační systém, dokud nenarazí na zástrčku. Jeho zničení se provádí na úkor vrtáku instalovaného na konci kabelu.

Po instalaci sifonového vývodu je třeba provést proplach. Tato akce se provádí za účelem odstranění zbytkové ucpávací komponenty. V dřezu nebo vany je snazší jej provádět, přičemž horká voda se nechá odtok po dobu 10-15 minut. Pro zajištění průtoku vody v záchodě můžete použít sprchu nebo hadici. Před praním stojí za to se ujistit, že je zablokování skutečně odstraněno.

Čištění hydrodynamických trubek

Je snazší odstranit zápach kanalizace v soukromém domě metodou hydrodynamického čištění. To zahrnuje použití profesionálního instalatérského vybavení, to může být používáno odstranit přetížení v stoupačce a nějaké části kanalizace. Díky zařízení se voda přivádí pod vysokým tlakem. Korek začne odlupovat a postupovat kupředu.

Chemické čištění trubek

Metoda chemického čištění je přijatelná pouze pro neotevřené trubky. Provádí se činidly, která rozkládají ucpávky na malé částice. Pak opustí kanalizační systém spolu s proudem. Činidlo může být prezentováno ve dvou formách:

 • na bázi kyselin - určených k odstranění sloučenin organické povahy (vlasy, vlákna a vlna);
 • na bázi alkalických chemikálií - určených k odstranění mastných plaků a zbytků potravin.

Přípravky na bázi kyselin vhodné ke koupání a dřezy. Alkalická činidla jsou ideální pro odstraňování nečistot nahromaděných v odtokové trubce připojené k dřezu.

Porucha hydraulického zámku: jak se zbavit

Hydraulický ventil, známý také jako sifon, je zařízení, které odděluje oddělení dvou médií od možného míchání. V soukromých domech a bytech je instalován tak, aby se zabránilo tvorbě pachů sirovodíku. Mohlo by dojít k poruše v pastipodobného problému. Mohou nastat v důsledku řady chyb:

 • nesprávné připevnění na vanu, umyvadlo nebo toaletní mísu;
 • nedostatek těsnosti;
 • vytvoření vlnité trubky nepravidelného tvaru u dřezu;
 • výskyt poklesu tlaku v systému odpadů.

Problémy spojené s poruchou hydraulického ventilu jsou eliminovány chemickými prostředky a pístem. Pokud problém přetrvává, je problém způsoben nesprávnou instalací sifonu. Doporučuje se problém identifikovat, zařízení odebrat a znovu nainstalovat.

Důležité!

K zápachu může dojít v důsledku dlouhodobého nepoužívání vany, umyvadla nebo dřezu. Vzniká v důsledku odpařování vody ve vodním těsnění. Problém bude vyřešen několik minut po podání odtoku.

Problémy s ventilací: co lze udělat

Nepříznivý zápach může být také spojen se špatně fungujícím ventilačním systémem. Je snadné identifikovat tento problém sami bez zavolání instalatéra v domě, podle několika kroků:

 1. Najděte, odkud pochází vůně.
 2. Nasaďte tenký kus papíru na větrací mřížku.
 3. Pokud ventilace funguje bez jakýchkoliv stížností, přitáhne list k mřížce. V opačném případě je nutné vyčistit ventilační kanály.

S neutralizací tohoto problému není lepší zdržet. Za prvé, každý den bude vůně intenzivnější. Za druhé, v místnosti, kde nefunguje ventilace, bude udržována vysoká úroveň vlhkosti, která slouží jako příznivé prostředí pro rozvoj plísní.

Úniky eliminují mikrotrhliny a úniky

Dalším důvodem, proč pach pochází z kanalizace v soukromém domě, je tvorba mikrotrhlin a úniků, které způsobují únik. První věc, kterou musíte udělat, je prozkoumat stav potrubí a vodovodních armatur. Poté zkontrolujte všechny spoje a spoje. V místě, kde je detekován únik vody a poškození. Slouží jako důvod pro šíření "jantaru" v celém domě.

Aby se vytvořila těsnost, každá z nich, i bezvýznamná, by měla být maskována vzduchotěsnou pěnou. Pokud je těsnost v důsledku opotřebení těsnění porušena, musí být vyměněna. Je nutné, aby byl kryt sifonu pevně přišroubován. Po odstranění závad je třeba vodu z kohoutku propláchnout a poté znovu zkontrolovat, zda nevznikly skvrny na trubkách.

Viz také

Jak přerušit ucpání v koupelně a vyčistit potrubí

Ráno začalo s nepříjemným překvapením: v koupelně byl ucpaný kanálek ​​a v místnosti se objevil nesnesitelný zápach ...

Montáž ventilu

Vzácnou příčinou vzniku nepříjemných pachů je nedostatek odvzdušňovacího ventilu nebo jeho nesprávná instalace z kanalizace. Toto zařízení je instalováno jako další součást systému, který je zodpovědný za jeho vytvořenídalší bariéra. Zakryje trubku a nedovolí, aby se vůně rozpadla. Když je voda vypuštěna, otevře se, takže její instalace neovlivní provoz systému.

Aby se ověřilo, že ventil funguje správně, měl by být odstraněn, propláchnut a prolomen otvory. Dobrým indikátorem je, zda vzduch prochází dobře. Jinak bude nutné jej upravit nebo vyměnit. Montáž ventilu není problém, zablokuje zápach.

Prevence

Důležitým preventivním opatřením je snížení rizika zablokování systému odpadních vod. To vyžaduje, aby nedocházelo k pronikání skrz drenážní otvor vlasů, zvířecích chlupů, chuchvalců, zbytků potravin. Nedoporučuje se splachovat pevné předměty, včetně potravin, do toalety. Stejné opatření slouží k zabránění vzniku třísek a trhlin.

Doporučuje se problém vyřešit dříve, než se objeví. Na vytvoření blokády "řekněte" špatné vypouštění vody. Kapalina se postupně začne hromadit a vytvářet nepříjemné pachy. Pokud včas odstraníte zástrčku v drenážním systému, což lidé ve většině případů dělají, pak nebude nepříjemný zápach.

Závěrem

Nejjistější metodou k odstranění nepříjemného zápachu je zabránění jeho vzniku. To vyžaduje dodržování preventivních metod. Pokud však nebylo možné zabránit tvorbě clony a vzniku trhlin, a přestokuchyň nebo koupelna měla nepříjemný zápach, měli byste problém identifikovat a opravit.